Author Topic: "çoğu UI bileşeni için gerekli olduğundan çağıran iş parçacığı STA olmalıdır" ?  (Read 8176 times)

yener

• Newbie
  • *
arkadaşlar terminal bilgisayardan programı kullanırken "çoğu UI bileşeni için gerekli olduğundan çağıran iş parçacığı STA olmalıdır" ileti hatası alıyorum ve program kapanıyor. sonra  programı tekrar açmak istediğimde server bilgisayarına  bağlanamıyor 4-5 denemede ancak açılıyor   sebebini bilen varmı acaba

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
kardes ben cok arastırdım fakat bırsey bulamadım bu duruma google amcadan o nedenle ustadların cevap vermesını beklıyecegız
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

yener

• Newbie
  • *
terminal server bağlantı ayarları ile ilgili sanırmı ma çözemiyorum

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Ben de ilk defa rastladım böyle bir hata mesajına. Tam olarak hangi noktada alıyorsunuz hata mesajını?

yener

• Newbie
  • *
terminal  açıkken program çalışırken 10-15 dakika da bir bu ileti çıkıyor ve sambapos kapanıyor tekrar açarken de sanki veritabanı ayarı bozuk gibi açılmıyor veri tabanını bulamıyor diyor  ancak 3-4  denemeden sonra tekrar açılıyor

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Eğer ekranda hiç bir işlem yapmazken kendiliğinden bu hatayı veriyorsa .net framework 4.0 kurulumu ile ilgili bir problem olabilir ancak belli bir işlem yaptığınızda da veriyor olabilir. Eğer bir ipucu yakalarsanız ve bizimle paylaşırsanız seviniriz.

yener

• Newbie
  • *
hiç bir işlem yapmazken  veriyor bu hatayı ve hal çözemedim

hopalarga

• Newbie
  • *
Emre üstadın dediği gibi dotnet 4 kaynaklı olabilir isterseniz dotnet4  yeniden kurun yada windows güncellemeleri yapın sorun çözülebilir belki yada en azından dotnet'ten kaynaklanmadığını anlamış oluruz

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17851 .net4 indirmek için tıklayınız

yener

• Newbie
  • *
evet net framwork 4 yükleyince çözüldü sorun