Author Topic: Paket Servis Departmanında ÖDEME AL butonu neden pasif  (Read 9760 times)

golfer

• Newbie
  • *
Paket Servis Departmanında ÖDEME AL butonu neden pasif
« on: April 18, 2012, 01:51:14 pm »
 paket servis departmanında ÖDEME AL butonu pasif, birde ADİSYONU KAPAT butonuna bastığımda kapattığım adisyonlar restoran departmanında gözüküyor. bunların ayarını nasıl değiştirebilirim.

Azad

• Jr. Member
  • **
Re: Paket Servis Departmanında ÖDEME AL butonu neden pasif
« Reply #1 on: April 18, 2012, 01:54:07 pm »
ayarlamalarında departman olarak böldün mü ?
« Last Edit: April 18, 2012, 02:39:55 pm by Azad »

golfer

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: April 18, 2012, 02:40:46 pm »
evet ayrıbir paket servis departmanı açtım.

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: April 18, 2012, 02:59:42 pm »
golfer TeamViewer kullanıyormusun ayarları birlikte kontrol edelim istersen benim pcden kontrol edebilirsin

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: April 18, 2012, 03:59:32 pm »
golfer terminal ayarlarında bir departman seçersen o terminalde sadece o departmandan ödeme alabilirsin. Bir terminalden geçiş yaptığın her departmandan ödeme almak istiyorsan terminal ayarlarında deparman seçimini kaldırmalısın.

Paket servis departmanından işlediğin adisyonların restoran departmanında görünmesinin nedeni de aynı. Terminale departman seçtiğinde aktif departman ne olursa olsun terminale atanmış departman üzerinden işlem yapılır.

golfer

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: April 19, 2012, 02:24:18 am »
  Bursada Cafe-Restoran işiyle uğraşıyorum. İşletmmemize yeni el terminalleri ve yerel bir firmanın programını aldık. Ben ortaklarıma sambapos tan bahsettim. fakat bir türlü  iki ortağımı ve şirketin bilgisayar ve güvenlik kamerası gibi işlerine bakan arkadaşı ikna edemedim. neden efendim yarın öbürgün program kendini kitler para isterler falan diye. veya bilmediğimiz bi problem olurda yüz üstü kalırsak diye.

Uzun zamandır sambaposu takip ediyorum ve çıkan bütün problemleri çözmeyi yani forumdan destek alarak başardım. Şunu söylemek istiyorum inanın binlerce lira verilen o progamdan
sambapos çok daha üstün böyle düşüncesi olan arkadaşlar varsa diye belirtmek istedeim kesinlikle sokağa atılacak paranız varsa bilemem biz attık.son olarak eninde sonunda sambaposa döneceğiz onuda belirteyim.

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: April 19, 2012, 03:07:44 am »
golfer düşüncen ve sambapos projesine duyduğun güven için ayrıca teşekkür ederim eminim ki projeyi başlatan insanlar bu projeyi sonuna kadar daha da ileriye götürmeye kararlı kişiler bende bu projeyi uzun bir zamandır takip ediyor elimden geldiği kadar destek olmaya çalışıyorum bir takım sabit fikirli kişilerin düşüncelerini yıkmak zaman istiyecek, emre abinin sitesinde bir yazısı dikkatimi çekti ( Cumartesi, Mayıs 14, 2011 ) http://www.emreeren.com/2011/05/sambapos-gercekten-ucretsiz-mi.html tabi insanlar araştırma okuma ve keşfetme özelliğini yitirmiş durumdalar fakat bu yazı yaklaşık 1 yıl önce yazılmış o yazının üzerine hizmet sektöründe insanlara belirli kitlelere nasıl daha faydalı olunabilinir düşüncesiyle bu forum kuruldu forum üzerinde bir çok kişi ayrıca destek almakta umarım ki ortaklarınızında forumu takip etmesi gerçeklerle yüzleşmesi dileğiyle.

golfer

• Newbie
  • *
« Reply #7 on: April 19, 2012, 05:56:31 am »
azad ve emre beyler ilginiz ve yardımlarınız için teşkkürler

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #8 on: April 19, 2012, 06:08:38 am »
Golfer selamlar, SambaPOS ailesine hoş geldin...
Ne zaman yardıma ihtiyaç olursa biz buradayız ;) Çok teşekkürler..