Author Topic: sql günlük yedek alma ve bu yedeklerın maıl olarak yolanması ?  (Read 5943 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
sql de gunluk yedek alma ve bu yedegın belırlenen maıl adresıne yolanması mumkun mudur acaba .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

bosonmez

• Jr. Member
  • **
Re: sql günlük yedek alma ve bu yedeklerın maıl olarak yolanması ?
« Reply #1 on: April 25, 2012, 08:29:54 pm »
Ben SqlBackupAndFtp adlı programı kullanıyorum. Çok basit ve kullanışlı bir program.  Mail olarak göndermiyor ama başka programlarla gönderme işini yapabilirsiniz. Networkdeki bilgisayarlara da yedekleme yapabilirsiniz. FTP server a gönderme mevcut.
   Ben networkdeki bilgisayara ve sambapos sunucusuna yedek alıyorum. Şiddetle tavsiye ederim.

ardakose

• Full Member
« Reply #2 on: April 26, 2012, 03:58:26 am »
mail göndermek biraz zor gibi. çünkü db ler çok büyük boyutlara ulaşıyor. şuan benimki 100 mb. 100 mb yi bir ek olarak göndermeyi hiç bir mail sunucusu kabul etmez sanıyorum.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: April 26, 2012, 06:35:31 am »
bosonmez kardes sanırım senın SqlBackupAndFtp programın cok ısıme yarıyacak tesekkur ederım yardımın ıcın
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #4 on: April 26, 2012, 01:04:27 pm »
SqlBackupAndFtp bu programla ilgili bir sorum olcak. sql server management studiodan manuel olarak aldığım yedek 100 mb büyüklüğünde ancak programla aldığım yedek 2 mb. zip dosyasından çıkarttım bu seferde 18 mb oldu. Farklılık neden kaynaklanıyor acaba.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: April 26, 2012, 01:30:38 pm »
pekı arda krdes yedegı denedın mı acaba calısıyormu belkı sıkıstırma yapıyordur . cunkı ole degılse program db bozuyorsa basımız agrımasın sonra yedek alıyoruz dıye kendımıze guvenırız sonra bummm.

ardakose

• Full Member
« Reply #6 on: April 26, 2012, 01:50:09 pm »
hayır denemedim. yedegin nası yüklendiğini bilmiyorum=) yedeğimi alıyorum hergün ihtiyacım olduğunda nasıl kullanacımı elbet bulurum diyerek.

bosonmez

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: April 26, 2012, 02:50:52 pm »
     Arkadaslar
    SqlBackupAndFtp programını 1 Nisandan beri kullaıyorum. NNetwork deki 2 bilgisayara yedek alıyorum. Program sıkıntısız çalışıyor. Ancak geri yükleme yaparken yedek alınan zip li yedek dosyasını açınız ve .bak uzantılı dosyayı SqlExpress den restore ile geri yükleme yapınız.   SqlBackupAndFtp den geri yükleme yaparken ayarlardan dolayı var olan veritabanı üzerine geri yükleme yapamayabilirsiniz. Zannetmeyin ki bu bir sorun. :) Sadece zip i açın ve Sql Server management express den restore ile geri yükleme yapın. Restore ederken options da "overwrite existing database " i işaretleyin ki, varolan database üzerine yazsın.
« Last Edit: April 26, 2012, 03:06:55 pm by bosonmez »

bosonmez

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: April 26, 2012, 02:53:24 pm »
Sayın Ardaköse
siz SqlBackupAndFtp de yedek alırken tüm sistem dosyalarınıda işaretliyor olabilirsiniz. Sadece Sambapos2 veritabanını işaretleyin. Zıp dosya boyutu baya bi küçük bende de. :)