Author Topic: roller ıle ılgılı bır soru ?  (Read 6686 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
roller ıle ılgılı bır soru ?
« on: May 20, 2012, 07:54:35 am »
gecenlerde sormustum konular arasında kaybolup gıttı . kulanıcıya admın sıfresı verıp ( cunkı kızıyorsun mehmet bey fıyat degıstırme yetkısı verıyorsan admın yap dıyorsun :)    ) admın yapıyorum ama zaman kaybı olmaması ıcın mesela navıgasyon ekranını gormeme ıhtımalı varmıdır acaba ne bılıyım yarım admınlık gıbı bırsey yapılabılınırmı cunkı admın yetkısı verıyorum ama navıgasyon ekranı bıraz ıslemı uzatıyor .

bırde mesela bır sıfre ıle gırdım o gırdıgım sıfrede sadece ( 4 farklı masa gorunumu var ) 1 nolu masa gorunumunu kulanabılsın bu mumkunmudur .

bırde adısyon yazma ozelıgını hangı kısıtlama ıle yapabılırım . yanı garsonun adısyon yazdırma ozellıgını kısıtlamak ıstıyorum sadece ( bellırlı ısımlerde)
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: roller ıle ılgılı bır soru ?
« Reply #1 on: May 20, 2012, 08:05:26 am »
Bir de bir de diye diye bir topic içerisine 3 soru sıkıştırmışsın helal olsun  :)

sırasıyla alalım; evet fiyat değiştirme yetkisi vereceksen, admin kadar güveniyorsun demektir o zaman admin yap, hala aynı fikirdeyim ama Navigasyon ekranına ihtiyacı yok adamın zaman kaybı oluyor demek ayrı bir konudur bir İSTEKDİR, İstekler başlığı altına yazabilirsen değerlendirir ona göre iş planının içine dahil EDİLEBİLİR.  :)

Şu anki yapı içerisinde Masa Görünümğ sınırlandırmam mümkün değildir. İleride neler olur Allah bilir.

Adisyon yazma sadece terminal bazında sınırlandırılabilir. Bir bilgisayar gurubu adisyonaları ya yazdırabiliyordur yada yazdıramıyordur. Ahmet kullanıcısı yazdırsın, Mehmet kullanıcısı yazdıramasın diye biz seçenek mevcut değil maalesef.. (Bunu neden istiyorsunuz? Komiler sipariş alsın ama Hesap gönderemesin gibi bir sebepten mi?)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: roller ıle ılgılı bır soru ?
« Reply #2 on: May 20, 2012, 08:41:02 am »
yok aslında garson arkadaslarımız var yenı katılan ama hesap yazdırmalarını ıstemıyoruz cunkı mazı musterılerımıze ıkram yada duzeltmelerde bulunuyoruz ama yogunlukta gozden kacabılır oda sormaya bılırdıye yazılarını kıstılamak ıstıyorduk . baska bırseyden degıl . ıstekler bolumune hemen gecıyorum ;)
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !