Author Topic: Adisyona gecici ismler eklemek  (Read 5716 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Adisyona gecici ismler eklemek
« on: June 08, 2012, 01:37:52 am »
evet acaba mumkun mudur adısyona gecıcı ısımler eklemek

messela bızım plajda senzloglarımız var ve ellı tane farklı ınsan oturuyor bızlerde bunları ısımlendırelım dıyoruz hem eklemeler daha kolay olur hemede hesap cıkartırken sorun yasamayız ama verdıgımız ısımlerın gecıcı olmasını ıstıyorum yanı db eklemesın yada hesap kapanınca o ısım tekrar cıkmasın mumkun mudur acaba
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Adisyona gecici ismler eklemek
« Reply #1 on: June 08, 2012, 11:46:32 am »
doc.sambapos.org/doku.php/en/tips/enabling_free_tagging_on_fast_food_screen

Adisyon etiketleme özelliğinin serbest etiketleme ayarlamasını yaparak kullanabilirsin. Linkteki dökümanda bir örnek uygulama var.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #2 on: June 08, 2012, 02:37:18 pm »
tesekkur ederım yarın ılk ıs denıyecegım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: June 09, 2012, 02:25:55 pm »
emre bey dedıgınız dokumanı ızleyerek adısyon etıketlemeyı yaptım ama sole bır sorunum var ADISYONU ETIKETLEMEK ICIN TIKLIYORUM VE YENI BIR ISIM EKLIYORUM daha sonra ekle ve sakla butonuna tıklıyorum . hersey normal calısıyor pos ekranına gırıp kapat tusuna bastıktan sonra acık masalar gorunmesı gerekırken etıketledıgım masa ve koltuklar gozukuyor sadece ekran resmıı alta eklıyorum acaba

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: June 10, 2012, 03:30:13 am »
Departman ayarlarında Varsayılan Etiket seçimi yaptığınız için görünüm bu şekilde değişiyor. Maksat burada özel olarak isimlendirdiğiniz adisyonları kolayca görebilmeniz. Tüm açık adisyonları görmek için "Tümü" butonuna veya etiketlemediğiniz adisyonları görmek için "boş" butonuna basacaksınız.

Bence en mantıklısı bu uygulamayı restoran departmanı için yapmayın. Restoran dışı satışlarınız için ayrı bir fastfood departmanı tanımlayarak şezlonglar ile ilgili takibi oradan yapın. Hem bu sayede raporlarda da restoran dışı satışları ayrıca görebilme şansınız da olur.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: June 10, 2012, 03:42:36 am »
emre bey haklısınız ama mekan o kadar karısık kı musterı anlamında adam sabah gelıyor rest te kahvaltı yapıyor oglene dogru plaja gıdıyor bazen aksam yemege gelıyor cok fazla degısıklık yapmıyorum suan ama ınsallah v3 ten sonra bırazdaha koklu degısıklıkler yapmayı dusunuyorum sısteme gore bu arada v3 ıcın tarıh yaklastımı yada ne durumdadır bır beta surumu soz konusumu mudur gorebılecegımız yoksa dırek alfa surumunumu cıkaracaksınız . ve yaza tam gırmeden kulanmak nasıp olacakmı acaba

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #6 on: June 11, 2012, 03:20:36 am »
emre bey v3 ile ilgili hersey sanırım bır sır gıbı saklanıyor :)
benım acilen bır sanayı casusu bulmam lazım ;)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #7 on: June 11, 2012, 06:56:41 am »
V2 şu an piyasadaki en iyi açık kaynak POS çözümlerinden bir tanesi. V2 sürümünü daha çok uzun süreler geliştirebilirdik ama bu temel üzerine en fazla 10 kat çıkabilirdik. V2 sürümünü 5 katlı bir bina gibi düşünürsek biz ta temele kadar binayı yıktık, temeli yeniden inşa ettik ve şimdi katları tekrardan çıkıyoruz. İlk hedefimiz binayı V2 ile aynı düzeye getirmek. V2 kullanılan bir ürün olduğu için yani içinde insanlar oturan bir bina olduğu için V2 sürümünü yıkıp yeniden yapmak mümkün değildi. İşlerimizi çok uzattı, bizi normalden çok daha fazla uğraştırdı ama V3 sürümünü ayrı bir ürün gibi yapmamız gerekti. Bu beklemeye ve çabaya değecek. Kullanıcılarımız bizden gökdelen bekliyor. Elbirliği ile yapacağız.

Bizler bilginin sır olmaması gerektiğine, açarak, paylaşarak, yayarak insanlık adına daha iyi gelişim sağlayabileceğimize inanan kişileriz. Amacımız gizem yapmak değil sadece tamalamayı hedeflediğimiz işlevleri tamamlamak için çalışıyoruz.

Teşekkürler.

ardakose

• Full Member
« Reply #8 on: June 11, 2012, 07:08:53 am »
Wala sambapos benim için gökdelen zaten=). resimlerden gördüğüm kadarıyla çok büyük işletmeler sambaposu tercih ediyor. bende havamı atıyorum nereler nereler kullanıyor bunu bizdede var diye:P
işletmem çok büyük değil ancak sambapos sayesinde 1 elemanlık iş azaldı özellikle paket siparişlerinde. yani 1 işçi parası bize kalıyor.
sambaposla tanışmadan önce aklımda bir program wardı kendi isteklerime göre yazdıracağım. fiyatda aldım hatta biri kendi programları oldugunu söyledi 3bin küsür tl istediler. ama sonra baktımki istediklerimden fazlası var sambaposda 3 milyarım cebimde kaldı=). 3. versiyonu hayal bile edemiyorum artık. şimdilik adroid için bir uygulama olacağını tahmin ediyorum ve sabırsıklıkla bekliyorum. kolay gelsin.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #9 on: June 11, 2012, 07:41:03 am »
emre bey benımkı mecazi anlamdaydı zaten ama sanırım sız yıne benı yanlıs anladınız . calısmalarda basarılar dılıyorum sorularımla sızlerın vaktını caldıgım ıcın ozur dılerım