Author Topic: Sql Express ile birden çok kullanıcı Nasıl yapabilirim?  (Read 7485 times)

huseyincetin

• Newbie
  • *
    • Mega Müjde Pastanesi
http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/dbase/client_server_baglantisi_nasil_yapilir    buradaki gibi aynen yapıyorum fakat Ana bilgisayardan oluşturmuş olduğum data source=localhost\SQLEXPRESS wi-fi ağ ile bağlı bilgisayarıma girdiğimde hata alıyorum.  Çoklu kullanıcı sistemini nasıl kurabilirim baştan anlatabilir misiniz ? şimdiden teşekkürler.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Sql Express ile birden çok kullanıcı Nasıl yapabilirim?
« Reply #1 on: June 12, 2012, 05:20:00 am »
kardes sql de configion tools dıye bır sekment var baslat menusunde ordan sql configinon tools var ona tıkla ve orda tcp disabela ise enabel yaparsan sonrada restart de ozaman uzaktan sql baglana bılırsın bununla ılgılı takılırsan ulas bana sana uzaktan yardımda bulunabılırım

0532 268 35 00
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #2 on: June 13, 2012, 04:14:45 am »
data source=localhost\SQLEXPRESS  yazdığınız zaman Client bilgisayar, kendi içerisinde bir SQL serve arar çünkü "localhost" demişsiniz, yani bu makinanın lokaline bak demişsiniz.

Yapmanız gereken data source=ANA-BILGISAYAR-ADI\SQLEXPRESS yazmanız.

Her iki makinada da SQL kurulu bilgisayarın adını localhost yerine yazın.

Hala bağlanamazsanız, SQL yüklü bilgisayarın Firewall'unda 1433 bolu TCP portunu Enable edin.
SQL Configuration Manager'da a Client Protokol lerden TCP/IP - ve Named Pieps ı Enable etmeniz gerekebilir.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: June 14, 2012, 05:42:07 am »
huseyın umarım sorunun cozulmustur .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

huseyincetin

• Newbie
  • *
    • Mega Müjde Pastanesi
« Reply #4 on: June 14, 2012, 01:51:13 pm »
Çok Teşekkür Ederim Abi, SambaPOS'u Daha Çok Sevdim Sayende,Ellerine & Emeğine Sağlık.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: June 14, 2012, 02:05:20 pm »
rıca ederım umarım sureklı kulanmaya baslarsın hayırlı olsun