Author Topic: özellik grupları  (Read 12593 times)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: özellik grupları
« Reply #15 on: December 02, 2011, 05:15:55 pm »
Belki dikkat etmişsinizdir 3. sürümü farklı bir ürün gibi ayrı bir açık kaynak sunucusunda geliştirmeye devam ediyoruz. 2. sürümün geliştirilmesini ben şahsen durdurdum. Buna programcılıkta "feature frozen" deriz ve bu yöntemi hatalardan tamamen arındırılmış kararlı bir sürüm oluşturabilmek için tercih ederiz. Yani sadece önemli hata düzeltmeleri için şu an kullandığınız sürümde değişiklik yapıyoruz ve yeni özellikleri sadece 3. sürüme ekliyoruz. Elbette proje açık kaynak olduğu için isteyen 2. sürüm üzerinde değişiklik yapabilir ve ben gerekli kontrolleri yaparak güncellemeleri yayınlarım.

Buna rağmen 3. sürümü beklemenize gerek kalmadan belki işinizi çözebiliriz diye düşünerek 2.69'a bu küçük değişikliği yaptım ancak anladığım kadarıyla sorunu bu şekilde çözemeyeceğiz. Gönderdiğiniz ekran görüntüleri ve çözüm önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Örneklediğiniz yöntemin bahsettiğiniz problemi nasıl çözdüğünü anlamamış olsam da (mehmet de aynı şeyi sormuş) sıkıntı yaşadığınız konuyu çok iyi anladım. Biz onu bir şekilde kendi tasarım kurgumuza uygun bir şekilde çözmeye çalışırız.

Detay veya gereksiz diye düşünmeden kullanımla ilgili her türlü fikrinizi yazmaya devam edin. Kayıt altına aldığımız konuları topluca değerlendirdiğimizde tasarım kurgumuzla ilgili değişiklikler konusunda önemli fikirler yakalayabilmekteyiz.

altan38

• Newbie
  • *
« Reply #16 on: December 03, 2011, 05:00:45 pm »
  Emre bey,
  ilginize çok teşekkür ederim. Bu konuyla bu kadar ilgilenmeniz bile benim için yeterli.  3. sürümü bekliyoruz, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #17 on: December 14, 2011, 06:42:34 am »
Selamlar 2.71 sürümüne eklediğim küçük bir özellikle ilgili sizi haberdar etmek istedim.

Özellik gruplarının sonuna "X" adında bir özellik eklerseniz X düğmesine tıkladığınızda program o gruba bağlı bütün özellikleri temizleyecektir. Bunun özellikler yanlış yazıldığında ürünü toptan silip baştan ekleme sorununa bir kolaylık getirebileceğini düşünüyorum.

altan38

• Newbie
  • *
« Reply #18 on: December 14, 2011, 02:20:11 pm »
teşekkür ederim .Hemen deneyeceğim