Author Topic: El Terminaline alternatif.  (Read 5905 times)

akurgal

• Newbie
  • *
El Terminaline alternatif.
« on: June 22, 2012, 05:51:52 am »
Merhaba arkdaşlar sitede arama yaparak bazı konuları okudum fakat doyurucu olamdı.
El teminaline alternatif önere bileceğiniz  cihaz varmıdır. marka model.
Uzak masa üstü bağlantısı yapınca terminal olarak kullanacağım tablet cihaz bilgisayarın ekranını olduğu gibi gösteririmi sadece sambayı kullandıra bilirmiyim.

Tablet bir cihaz kullanırsam sağlıklı olurmu? Şu şekilde kullanmak istiyorum bir küçük boyutlu avuç içi tablet garsonda buluncak bir diğeri büyük boyutlu olanı duvarda ortak kullanıma açılacak. Yardımlarınız için teşekkürler.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: El Terminaline alternatif.
« Reply #1 on: June 22, 2012, 06:15:07 am »
akurgal kardes duvara asılı olanlarıdamı tablet kulanmak ıstıyorsun dogrumu anladım acaba .

tablet : olarak ben samsung tab kulanıyorum gayet basarılı androıd ısletım sıstemı mevcut makınede benımkı 7 inc ama 5 ınclık makınelerı oldugunu duymustum bır arkadastan fıyatıda makul sevıyedeydı yanıltmak ıcın yazmıyorum
fakat uzak masaustu baglantısı ıle kulanacagınız ıcın ısletım sıstemınızın onemı cok fazla ve pc nızın konfıgrasyonu :

benım kısısel fıkrım garsonların dısındakı makınelerı tablet kulanmamanız kı server a cok yuklenmeyın sadece sql datasını ceker ozaman rahat rahat kulanırsınız .

el termınalı menusuda var sambada ıstersenız dırek sambanın ana programınıda kulanabılırsınız uzak masaustu baglantısınında o sızın tabletınızın buyuklugune ( ekran ) baglı cunkı ekran buyukse ana programı kulanmak daha basarılı olur ekran kucukse el termınalı daha yararlı olacaktır . sımdılık benden bu kadar merak etıgınız baska seyler olursa cekınmeyın yazın 

bu arada emre ve mehmet beyde sorunuzu en kısa surede daha detaylı cevaplıyacaklardır bılgınıze . benımkıler deneme yanılma yontemı ıle ogrendıklerımdır
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

akurgal

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: June 22, 2012, 09:55:07 am »
Merhaba,

Evet ben iki adet kullanacağım ve bir tablet duvarda doğru anlamışsınız 7" duvar ola bilir 5" garsonda. samsung modelleri inceleyeceğim. İşletim sistemim win7 home. 64 bit, 8 gb ram,  işlemici i7 2ghz, ekran kartı 1696 mb

Ben paylaşım açınca kullandığım bilgisyarın görüntüsünün terminale yansıyacağını sanmıştım buda iyi olmyacaktı çünkü bilgisayarda internet kullanıyorum. sadece samba çalıştıra bilmesi çok iyi olacak:)

İlginize çok teşekkür ederim.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #3 on: June 23, 2012, 06:44:31 am »
akurgal kardes bıldıgım kadarı ıle wındows 7 lerde profesyonelden sonra baslıyor uzak masa ustuı baglantısı kurma ısı ama ıyıce arastır o nedenle senın makınende suankı durumda uzak masa ustu baglantısı kurman mumkun degıl gıbı gorunuyor tabı farklı programlar kulanman sartı ıle degıse bılır ama verım alamıya bıolırsın ıstersen arastır ve wındowsunu update et .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

akurgal

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: June 23, 2012, 09:27:59 am »
Merhaba,

Cep telefonumu kullanarak bağlandım sanırım sorun çıkarmayacak.

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: June 23, 2012, 04:42:54 pm »
Samba marketten incelediniz mi ? Duvara 1 adet kiosk yerleştirin elde kulanima herhangi bir tablet tercih edebilirsin.

akurgal

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: June 24, 2012, 01:55:19 pm »
Evet inceledim yazıcı, müş göstergesi, para çekmecesi almayı düşünüyorum fakat panel için çok erken daha fazla çalışmamız gerekiyor:)