Author Topic: Online sipariş sitesi  (Read 12276 times)

ardakose

• Full Member
Online sipariş sitesi
« on: June 24, 2012, 01:28:04 pm »
kendi kendime birşeyler yaptım ve sizlede paylaşmak istedim. iş yerim için drupal ile bir site oluşturdum alışveris sitesi üzerine bir eklentiyle geliştirdim. ve sambaposun masa görüntüsünün olduğu bölümden bu siteyi görünür hale getirdim siğariş geldiği zaman buradan görülebiliyor. aslında sambaposa tam entegre bir sistem olsa çok güzel olur ama şimdilik ordaki kayıtlardan elle giricem siparişleri.

Sitemin adresi komageneanayurt.com

bu masa görünümünde site gösterme özelliği sayesinde sambaposan ayrılmadan sitedeki siparişleri kontrol edebilcem henüz hiç test etme şansım olmadı ilk müşteri kim olcak bakalım=)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Online sipariş sitesi
« Reply #1 on: June 24, 2012, 01:39:47 pm »
Çok yaratıcı bir fikir tebrik ederim :)
Bu tür çalışma örnekleri diğer SambaPOS kullanıcılarına fikir vermekle kalmıyor bizlere de ilham veriyor.
Çok teşekkürler.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #2 on: June 24, 2012, 05:32:15 pm »
iyi fikir tebrikler :)

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: June 26, 2012, 12:16:43 am »
online siparişle ilgili aklıma bişiler geliyor ama bilmiyorum mümkünmüdür.
kullanımı pratikleştirmek açısından siteden gelen siparişler sambaposda direk adisyon olarak oluşturulsa süper olur bence.
bunu yapabilmek için bir masaüstü uygulaması yazılabilirmi?
sitenin db sine bağlancak bir dk aralıklarla yeni sipariş olum olmadığını kontrol edecek ve varsa bunu sambaposun db sine işlicek.
böyle bir özellik olması ve kurulum paketlerine online siğariş sitesinin eklenmesi sambaposun tercih edilmesini sağlar bence. tabi bunun getirdiği külfet le ücretlerde biraz artacaktır.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #4 on: June 26, 2012, 02:39:14 am »
ardaka kardes sanırım bu dedıgım cok zor olmasa gerek db ve yazlımdan anlayan aramızda arkadaslar var ıse bencede yaratıcı bır fıkır . bu arada mumkun mudur bızımle ınternet sıtenı paylasmak acaba en azından ornekleme olması adına
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #5 on: June 26, 2012, 06:01:50 am »
üstte yazmıştım www.komageneanayurt.com

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #6 on: June 26, 2012, 07:26:37 am »
arda ozur dılerım www koymayın mavılestırmemıs o nedenle fark edememısım ozur dılerım tekrar . bu arada sıtende cok guzel allah bol kazanclar versın
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #7 on: June 26, 2012, 07:52:27 am »
amin cümlemize

ardakose

• Full Member
« Reply #8 on: June 29, 2012, 04:47:01 pm »
geldik zurnanın zırt dediği deliğe=) bugün ilk siparişinizi aldık daha doğrusu alamadık:D müşterimiz yine telefonla aradı internet sitenizden sipariş verdim ama yarım saat oldu gelmedi dedi onaylanmadıda dedi. bizde defalarca özür diledik yeniyiz falan dedik. gerçektende doğru yeni oldugumuz için siteyi çok sık kontrol etmiyoruz o sıradada kontrol etmedik. ilerde daha sık sipariş geldiği zaman bu sorun büyücektir. bunun için bir masaüstü uygulaması yazılması lazım sanırım sambaposa entegre olmasada sitenin db sine yeni bilgi girdiğinde uyaracak bir program.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #9 on: June 30, 2012, 09:05:22 am »
İlk siparişin kutlu olsun Arda ! :)

Öncelikle yeni bir sipariş geldiğinde kendine bir e-posta göndermek ve masaüstünde de db yerine eposta kontrol eden bir program kullanmak daha kolay olabilir. Biz işi sipariş geldiği anda yazıcıdan döküp bipleyecek, sipariş yola çıktığında da müşteriye SMS atacak noktaya kadar getireceğiz. Biraz daha zamana ihtiyacımız var.

ardakose

• Full Member
« Reply #10 on: June 30, 2012, 11:51:05 am »
eger o noktaya kadar gelicekse bekleriz tabiki=)ben dediğiniz yöntemi yapmaya çalısayım.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #11 on: June 30, 2012, 05:05:11 pm »
Hep beraber getireceğiz inşallah en iyi noktaya. Kolay gelsin

odabaser

• Newbie
  • *
  • Bu Günü Yaşa, Yarını Düşün, Ama ASLA Dünü İsteme!!
« Reply #12 on: July 01, 2012, 02:34:44 am »
fikirde, sitede güzelmiş gerçekten. özellikle emre beyin verdiği haber çok daha iyi imiş.. bu konuyu takipteyim. hepinize kolay gelsin
Genç Girişimçi, Genç Danışman,
Genç Projeci, Genç Mühendis,
Genç enerjim varken her şey olabilirim ama tecrübem olduğunda büyük ihtimal kendi adıma sadece yaşlı olucam :)

ardakose

• Full Member
« Reply #13 on: July 01, 2012, 05:31:39 am »
bu sms atma olayı nasıl olcak acaba? bir sms sitesiyle anlaşmalımı çalışılcak yoksa vınn gibi bir cihaz kullanarak kendi hattımızdan mı atıcaz?
ben sms sitesini kullanıyorum 1000 adet sms i 20 liraya alıyorum. başlıklı sms olursa yani numara yerine direk iş yerimin adı çıksın istersem 1000 adedi 70 lira.
başlıksız sms lerde her seferinde başka bir numaradan gidiyor ve numaralar sanal numara aradığınız zaman ulaşamıyorsunuz. vede bu şirketler kendilerine numara havuzu oluşturmak için numaralarınızı kullanıyorlar ve büyük şirketlere reklam yapmak isteyenlere satıyorlar. müşterilerden şikayet geliyor siz mesaj attıktan sonra başka reklamlarda gelmeye başladı diye.
bir diğer hususda maliyet. 1000 sms i 20 lilaya aldım geçen kampanya war dediler 5000 smsi 75 liraya aldım.
ancak şuan operatörlerde öyle kampanyalar varki 10000 sms i 12 13 liraya veriyorlar.
eğer kendi hattımız üzerinden vınn kullanarak yapabilirsek bence daha güzel olur. böyle bir uygulama normalde vardı sanırım ama kullanmam mümkün olmadı.
bölye olursa mesajlar her seferinde aynı numaradan gider ve maliyeti daha az olur diye düşünüyorum. vede sms sitelerine bağımlı olmayız.
ben işimin yarısından fazlasını paket servisten sağlıyorum bu nedenle hizmetin iyi olması gerekli. dediğiniz gibi her sipariş çıktığında otomatik mesaj göndermek istiyorum. sayın arda köse siparişiniz yola çıkmıştır. sipariş tutarınız 13.5 tl dir. ücreti onceden hazırlayıp daha hızlı hizmet vermek adına kuryemizi bekletmemenizi rica ederiz. afiyet olsun. gibi bir mesaj çekmek istiyorum.
tabi bu benim fikrim pratikte nasıl olur uygunmudur bilemiyorum. sonuçta çogu operatör ayda sadece 1 kere 10000 sms veriyor. her siparişe bir mesaj atarsam yetmeyebilir on bin sms 2 belki 3 hat kullanmak gerekebilir. sms sitelerinde böyle bir sorun olmaz. ancak oda maliyeti arttırıyor. en güzel çözüm yine sizden gelicektir tabi ben fikrimi paylaşmak istedim.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #14 on: July 01, 2012, 05:34:27 pm »
Arda öncelikle detaylı bilgilendirme için çok teşekkürler. Her tür SMS gönderme yöntemini destekleyebiliriz ancak önceliği senin de dediğin gibi cep telefonu veya 3G usb modem (vınn) kullanarak göndermeye vereceğiz. En mantıklı çözüm bu. Maliyeti elbette en önemli tercih nedeni ancak bizim açımızdan önemli diğer bir nokta bu yöntemle sms gönderebildiğimiz gibi sms de alabiliyor olmamız. Bu konuyla ilgili bir iki güzel projemiz var.