Author Topic: SambaPOS SQL Yedekleme Aracı  (Read 7883 times)

FeLLoW

• Newbie
  • *
SambaPOS SQL Yedekleme Aracı
« on: June 24, 2012, 05:45:28 pm »
Merhaba birkaç gün önce konu açmıştım otomatik yedek çalışmadı diye. Sorunu hala aşamadım küçük bir programla işimi görmeye başladım kullanmak isteyenler olabilir diyerek buradada paylaşıyorum.

Sadece SQLServer kullananlar bu program ile yedek alabilirler. Kurulum esnasında ve çalıştırma esnasında antivirüs uyarı verebilir. Ben avast kullanıyorum sambapos u kurarkende aynı şekilde uyarı vermişti. Antivirüs tarafından izin vermeniz gerekmektedir. Uygulama kodlarını yöneticilerede ilettim mesaj olarak. Zaten zararlı bulurlar ise uyarıda bulunacaklardır bu yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Programı kurduktan sonra masaüstüne oluşan Yedekleme Merkezi isimli uygulamayı çalıştırın. Açılışta Yedekle butonunun aktif olduğunu göreceksiniz. Yedekleye basarak yedeğinizi oluşturun. Daha sonra işlem bitince aktif olan Kontrol Et butonu ile yedeğinizin oluşup oluşmadınığını teyid edebilirsiniz.

Program sadece SambaData2 datasının yedeğini almak üzere yazılmıştır. Bu yüzden sambaposun veritabanı adı farklı ise sizde çalışmayacaktır hata verecektir.

Program oluşturduğu yedeği SQLServer'in yedek klasörüne (C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.MSSQLSERVER\MSSQL\Backup) "yedek.bak" ismi ile kayıt eder. Eğer klasöre erişim izniniz yoksa yedek oluşturmayacaktır. Bu sorunu aşmak içinse Backup klasörüne çift tıklayarak açın eğer erişim engellendi diye uyarı alırsanız giriş izni alın ve bundan sonra program yedek alabilecektir.

İndirmek için tıklayın . http://s2.dosya.tc/server17/dHKYZl/Yedekleme.rar.html

cnttech

• Newbie
  • *
Re: SambaPOS SQL Yedekleme Aracı
« Reply #1 on: September 24, 2013, 12:14:40 pm »
Selam.
program bulunamadi yada kaldirilmis,
tekrar link atarmisiniz

ayni zamanda bu alinan yedegi geri yukleme yapabilen program olursa super olur

kolay gelsin