Author Topic: MALİYE BAKANLIĞI ONAYLI ADİSYON  (Read 6780 times)

samyotisa

• Newbie
  • *
MALİYE BAKANLIĞI ONAYLI ADİSYON
« on: June 25, 2012, 07:05:19 am »
Herkese iyi günler;

Forumda aradım fakat bu konu ile ilgili herhangi bir başlık  bulamadım, o yüzden yeni bir başlık açıyorum. Kullandığım SAMBAPOS sistemini tümüyle veya kısmen MALİYE BAKANLIĞI ONAYLI ADİSYON formatına nasıl entegre edebilirim? Bu arada yazarkasamı da (BEKO 200TR) bu sisteme bağlayabilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ardakose

• Full Member
Re: MALİYE BAKANLIĞI ONAYLI ADİSYON
« Reply #1 on: June 25, 2012, 09:22:17 am »
bildiğim kadarıyla sizin kasanızı bağlayamıyorusunuz. bağlanabilien kasalar pc bağlantısını destekleyen yazar kasalar. hugin marka var bilgidim kadarıyla bir tane.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: June 25, 2012, 10:30:15 am »
ıstersenız fatura yazıcısı alarak bunu cozebılırsınız dıye tahmın edıyorum fatıra yazıcısı ıle yazarkasa ıcın hugının degerlerı ve ayarları verılmıs o ve muvadılı urunlerın hepsı baglanabılır dıye bılıyorum . ama bunu yapmak ıstıyorsan benım kısısel tavsıyem profesyonel destek almanız . yonundedır
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: June 25, 2012, 11:29:47 am »
http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/cashregisters adresini inceleyebilirsiniz konuyla ilgili detaylı bilgilendirme mevcut

samyotisa

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: June 26, 2012, 08:46:59 am »
Herkese cevaplar için teşekkürler. Yazarkasa ile ilgili konuyu tamamen anladım fakat resmi adisyon ile ilgili konuyu bana detaylı anlatabilen birisi olursa çok memnun olurum. Sanırım Mehmet Bey bu konu hakkında bir kaç öneride bulunabilir.

İyi günler dilerim,

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #5 on: June 27, 2012, 03:09:47 pm »
Açıkçası resmi adisyon formatına entegre etmek derken tam olarak ne sorduğunuzu ben anlayamadım.
Genel olarak Resmi adisyon için KDV oranlarını tanımlayıp ürünlere bağlamanız sonra da kullandığınız matbu adisyona göre tasarım yapmanız gerekiyor. Resmi adisyonla ilgili tam olarak hangi konuyu sorduğunuzu söylerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

samyotisa

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: July 02, 2012, 08:57:26 am »
çok teşekkür ederim Emre Bey zira sorumu yanıtlamış bulundunuz bile büyük ölçüde:) tam olarak ihtiyacım olan böyle bir örnek matbu resmi adisyon ve programda bunun tasarımı. eğer sizlerin elinde böyle bir örnek şablon varsa ve paylaşırsanız çok memnun olurum.

iyi günler dilerim,