Author Topic: Müşteri Listesini Xls.dosyasına Aktarım ?  (Read 8516 times)

akderya

• Newbie
  • *
Müşteri Listesini Xls.dosyasına Aktarım ?
« on: December 01, 2011, 07:51:39 am »
Müşteri Listesini Xls.dosyasına Aktarım
ben sms programı kullanıyorum müşterilerime sms atmak için samba pos'da kayıtlı olan müşterilerimizi exel dosyasına geçirmem gerekiyor bunun bir yolu var mı?
Saygılar

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Müşteri Listesini Xls.dosyasına Aktarım ?
« Reply #1 on: December 01, 2011, 09:33:14 am »
SQL Server kullanıyorsanız Excel içinden SQL Server'a bağlanıp istediğiniz veriyi alabilirsiniz.
  • Data > From Other Sources > From SQL Server menüsüne girin.
  • Server Name kısmına SQL Server sunucunuzun adını yazın. Eğer SQL Express kullandıysanız ve kurarken ayarları değiştirmediyseniz .\SQLEXPRESS diyerek bağlanabilirsiniz.
  • Veri Tabanı olarak SambaData2 seçin
  • Tablo olarak Customers tablosunu seçin.
  • Finish dediğinizde veri olduğu gibi excel sayfası olarak görünecektir. Bu tablo canlı tablodur. Yani SambaPOS'a veri ekledikçe güncellenecekir. İsterseniz Unlink diyerek bağlantıyı koparabilir, normal excel sayfası olarak kullanabilirsiniz.

akderya

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: December 02, 2011, 04:19:33 am »
SQL yanıt vermiyor uyarısı alıyorum bu işi daha kolay şeklini de yapsanız bir buton ekleyerek verilerin exele dökümü sağlasanız çok memnun kalırız , ne yapmam gerekiyor ?
saygılarımla

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: December 02, 2011, 04:01:49 pm »
Elbette programda yaparız. En hızlı çözümü önermek için excel üzerinden çözüm önerdim. Konuyu https://github.com/emreeren/SambaPOS-3/issues adresine istek olarak girebilirsiniz.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #4 on: December 26, 2011, 11:35:15 am »
http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/tips/musteri_listesini_excel_e_nasil_aktarabilirim   adresinde Müşteri Listesinin Excel e nasıl aktarılabileceği konulu bir döküman yayınladık.
Buradan faydalanabilirsiniz.