Author Topic: Toplu porsiyon ekleme  (Read 6815 times)

kaygisiz

• Newbie
  • *
    • Kişisel Sitem
Toplu porsiyon ekleme
« on: August 17, 2012, 08:32:09 am »
Belli bir porsiyon belirleyip (Örneğin Tek, 1,5,Double gibi) bu porsiyonları menu katagörileri altında seçeçeğimiz ürünlerin hepsine birden aynı anda eklemek mümkünmüdür?

ardakose

• Full Member
Re: Toplu porsiyon ekleme
« Reply #1 on: August 17, 2012, 01:40:14 pm »
soruyu tam olarak anlayamadım. bir örnekle anlatırsanız ne işinize yarıyacağını işinizi nası kolaylaştırcağını ona göre düşünelim çok havada kalmış böyle bence

kaygisiz

• Newbie
  • *
    • Kişisel Sitem
« Reply #2 on: August 17, 2012, 02:25:17 pm »
Diyelimki Restoıranımız pide kebap satsın. Kebaplar katagorisi altında Adana kebap, Sarma Beyti, Şiş Kebap vb ürünler var. Bu ürünlerin her birinin 1 porsiyon, 1,5 porsiyon ve 2 porsiyonu var.  Adana kebap, sarma beyti ve şiş kebabba ayrı ayrı 1 porsiyon,1,5 porsiyon, 2 porsiyon ekleyebilrim ama benim yapmak istediğim Adana kebap, Sarma Beyti, Şiş Kebap a nasıl tek seferde topluca 1 porsiyon, 1,5 porsiyon, 2 porsiyon eklerim

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #3 on: August 18, 2012, 04:15:46 am »
Merhaba Kaygisiz
Anladığın kadarıyla, senin istediğin önce porsiyonu seçerek sonra ürünleri seçmek. Numaratörden istediğin kadar porsiyon adet miktar seçerek girebilirsin. (Adet Gram vs)
örn: 2x1,5  Adana (2 adet 1,5 porsiyon)
0,5 Çorba (yarım porsiyon)
0,250 Gr Su böreği
« Last Edit: August 18, 2012, 02:15:05 pm by isaakkaya »

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: August 18, 2012, 08:57:03 am »
Ayrıca menu butonlarındaki porsiyon özelliği kullanılarak aynı ürünün değişik porsiyonları için ekstra butonlar eklenebilir. Yani direk olarak 1 Adana, 1,5 Adana için ayrı ayrı menü butonları eklenebilir.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #5 on: August 20, 2012, 01:40:45 pm »
Yeni bir SambaPOS kurulumu yaparken tanımladığınız bütün ürünlerin otomatik olarak bütün porsiyonları açılsın istiyorsunuz diye anladım ben sorunuzu eğer doğru anladıysam eğer bunu elle manual yapacaksınız, zaten ürün tanımlama işe ilk başlama esnasında bir kere yapılan bir işlem öyle sık sık kullanacağınız bir şey olmadığından ve her işletme bu porsiyonlara farklı isimler vermek isteyebileceğinden böyle bir toplu porsiyon eklemece olayı yok.