Author Topic: kasa raporu  (Read 5779 times)

şahin

• Newbie
  • *
kasa raporu
« on: August 28, 2012, 01:41:02 am »
arkadaslar günaydın yine ben geldim :) yeni oldugumu söylemiştim idare edin biraz. şimdiki sıkıntım ise gün sonu raporlarıyla adisyon toplamları birbirini tutmuyo. yani 1300 tl iş varsa gün sonu raporunda 1400 yazıyo bi yardımcı olurmusunz

şahin

• Newbie
  • *
Re: kasa raporu
« Reply #1 on: August 28, 2012, 03:51:26 am »
yardımcı olabılecek kımse yokmu ?? emre abi nerdee :)

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #2 on: August 28, 2012, 05:26:29 am »
Bu SambaPOS için olabilecek en komik durum.
Çünkü SambaPOS'un en büyük iddaası bu.

Bu konu üzerinde o kadar çok konuşuldu ve o kadar çok tartışıldı ki SambaPOS raporlarında KESİNLİKLE BİR HATA OLMADIĞINI defalarca yaptığımız testlerden sonra anladık.

Şimdi gelelim meselenize; Siz Gün Sonu yapmadan evvel bu karşılaştırmayı yapıyorsanız eğer henüz açık adisyon kalmış olacağından rakamların farklı gözükmesi normaldir. Diğer tüm adisyonları kapatıp gün sonu aldığınızda tuttuğunu göreceksiniz.

Eğer gün içinde yaptığınız adisyonları saklayıp akşam teker teker hesap makinasında topladığınızı ve bunu da gün sonu yapılmış bir Gün Sonu raporu ile karşılaştırdığınız halde tutmadığınız söylüyorsanız eğer lütfen açık hesabı, iskontoları ve ikramları da kontrol edin. 

Son söz herkes SambaPOS Raporlarına GÜVENEBİLİR. Kesinlikle hiç ama hiç bir sıkıntısı yok.

Not:
Eğer sorunun bunlardan biri  değilse raporlarını ve tutmadığını sandığınız yerleri işaretleyerek gönderin nerede hata yaptığınızı size anlatayım.

şahin

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: August 28, 2012, 06:40:39 am »
teşekkür ederim mehmet abi. ayrıca bi sorum daha olacak. adisyon numarası samba posa geçtigim günden itibaren numaralandırılmıs yanı an itibariyle 493 yazıyo. ben bunu günlük adisyon olarak numaralandırılsın istiyorum. yani günlük kaç adisyon çıkmış onu görmek isyiyorum bu mümkün müdür

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #4 on: August 28, 2012, 02:28:59 pm »
Forumda birazcık arama yapsaydınız bu kadar beklemenize bile gerek kalmayacaktı.
Daha önceden sorulmuş ve cevaplanmış bir konu bu....

Sizin için ben arattım, aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin.
http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,160.msg688.html#msg688
http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/musteri_sira_numarasi_yazdirilmasi_ve_gunluk_olarak_sifirlanmasi

Sadece günlük ne kadar adisyon çıkmış sorusunun cevabı GÜN SONU RAPORU nun içinde var zaten. Bunun için mevcut sistemi değiştirmen bence gereksiz. Bu şekilde kalması daha iyi olacak.
Ama illa yapacağım diyorsan buyur sana tam bir oyun hamuru gibi program : SambaPOS  :)