Author Topic: Alım Fişi  (Read 5061 times)

odabaser

• Newbie
  • *
  • Bu Günü Yaşa, Yarını Düşün, Ama ASLA Dünü İsteme!!
Alım Fişi
« on: September 03, 2012, 06:41:44 am »
Öncelikle herkese merhabalar,

Alım fişleriyle ilgili bir sıkıntı yaşıyorum, hergün 50-60 kalemde alım yapan bir işletmede, ürünleri satır ekleme metodu ile tek tek eklemek baya uzun sürüyor. Önceki günün alım fişinden kopya oluşturduğum zaman üzerinde oynama yapıp kaydetsem bile tarih ve saat değişmediğinden dolayı yeni bir alım fişi olarak görmüyor. Sıkıntımı anlatabilmişimdir umarım. Sormak istediğim ise şudur; alım fişleri hazırlar iken hazır bir şablon oluşturma seçeneği veya ürün listesindeki bütün ürünlerin gözükmesini sağlayabilirmiyiz. Alım yapılana miktarı girilir alımı yapılmayana 0 değeri girerek daha hızlı alım fişi doldurabiliriz.

Şimdiden ilgilenecek herkese teşekkür ederim.
Genç Girişimçi, Genç Danışman,
Genç Projeci, Genç Mühendis,
Genç enerjim varken her şey olabilirim ama tecrübem olduğunda büyük ihtimal kendi adıma sadece yaşlı olucam :)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Alım Fişi
« Reply #1 on: September 03, 2012, 03:01:57 pm »
Bu tür bir iyileştirmeyi ancak V3 için yapabiliriz çünkü artık V2 için geliştirme yaptıkça V3 gecikiyor. Bu işlemin zorluğunun farkındayım ancak şimdilik bu şekilde kullanmak en mantıklısı. Beklenen bir çok özellik var.

odabaser

• Newbie
  • *
  • Bu Günü Yaşa, Yarını Düşün, Ama ASLA Dünü İsteme!!
« Reply #2 on: September 03, 2012, 08:12:55 pm »
v2 de olmasa bile v3 için bu iyileştirmeyi yapabilirseniz çok güzel olacaktır. size tekrardan iyi çalışmalar.
Genç Girişimçi, Genç Danışman,
Genç Projeci, Genç Mühendis,
Genç enerjim varken her şey olabilirim ama tecrübem olduğunda büyük ihtimal kendi adıma sadece yaşlı olucam :)

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: September 04, 2012, 04:02:26 am »
v3 de bununla ilgili bir düşünce var zaten bildiğim kadarıyla son alım fiyatıda yanında yazılcak bildiğim kadarıyla. Ama sizin yazınızı okuyunca daha pratik bir fikir geldi aklıma belki geliştiren arkadaşların aklına çoktan gelmiştir ve uyğulamışlardır belki bilmiyorum ama paylaşmak istiyorum.
Stok alım fişi ekle butonuna bastığımızda oluşturulan bütün stoklar alım fişinde eklenmiş halde listelense son alım fiyatlarıyla bilikte. biz sadece yanına kaç adet aldığımızı girsek çok daha kullanışlı olur diye tahmin ediyorum. kaydet butonuna bastığımızda adeti 0 olanlar otomatik olarak silinebilir yada 0 olarak kalabilir bir sorun olcağını sanmıyorum. bende hergün nerdeyse 2 3 kez stok alıyorum ve insan hepsini tek tek girmeye eriniyor. ürün seç adet seç birim fiyat gir bu adım yerine sadece adet seçilerek olabilir bence. Selametle..

ardakose

• Full Member
« Reply #4 on: September 04, 2012, 02:16:41 pm »
bulma kolaylıgı sağlaması açısından stoklar alfabetik olarak sıralanabilir.