Author Topic: Departman Tusu Boyutu  (Read 5046 times)

captain_farrell

• Jr. Member
  • **
Departman Tusu Boyutu
« on: September 10, 2012, 05:59:17 am »
Arkadaslar iyi gunler. Yapmaya calistigim programda cok fazla departman var. Kebablar, Donerler, Sulu Yemekler, Ev Yemekleri, Baliklar vs. toplamda 12 tane departman var.Boyle olunca icecekler departmanina ulasmak icin yan taraftan asagiya dogru kaydirmak gerekiyor departmanlari.Bu da yogun bir zamanda, cok zaman kaybettiriyor. Benim sorum ise bu butonlarin boyutunu kucultemiyormuyum, hepsi bir sayfaya sigacak sekilde.ayarlarda buna benzer bir secenek var o tusun boyutunu kucultuyor ama bu seferde tuslar arasinda bosluk oluyor bir alttaki tus yine ayni yerinde kaliyor.
Simdiden cok tesekkur ederim, Iyi gunler..

ardakose

• Full Member
Re: Departman Tusu Boyutu
« Reply #1 on: September 10, 2012, 08:35:44 am »
tam olarak anlayamadım. departman dediğimiz olay ayrı bölümler için kullanılır. mesela paket servis departmanı yada bar disko restoran gibi menüleri ayrı olan departmanlar için kullanılır. ben öyle düşünüyorum. sizin dediğiniz dönerler kabablar içecekler gibi bölümleri oluşturmak için kategorileri kullanmanız gerekiyor.kategorilerdede 12 tanesi sığmıyorsa menüye tıklayıp kategori özelliklerinden düğme yüksekliğini küçültebilirsiniz.

sorununuzla ilgili bir ekran resmi gönderirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: September 10, 2012, 09:15:03 am »
captan kardes bence o bolumun bır resmını cekerek buraya aklersen ıkı halınıde kucucltukten oncede sonrada hem bızım anlamamız hemde sıze yardımcı olabılmemız acısından daha basarılı ve hızlı sonuclar verebılır bence
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: September 11, 2012, 08:23:30 am »
captain bence fena bri kavram kargaşası içerisindesin sana her şeyden önce tavsiyem aşağıdaki linke anlatılanları okuman.
Departman ile Menu Kategorilerini karıştırmışsın gibi görünüyor.

SambaPOS menü ve departman mantığı http://www.sambapos.org/docs/doku.php/tr/menudepartment