Author Topic: 3 Kat 3 Farklı PC  (Read 5693 times)

Olympos

• Newbie
  • *
3 Kat 3 Farklı PC
« on: September 23, 2012, 07:49:34 am »
İşletmemizde 3 kat mevcut ve bu 3 katın verdiği hizmetler birbirinden farklı.
S.1. : Bu 3 farklı katta birer adet bilgisayar kullanılarak. ( 2 Bilgisayarda garson hesabı 1 Bilkgisayarda kasiyer hesabı) Garsonlar üst katlardan siparişi verdiğinde alt katta kasadaki bilgisayarda sipariş görünür mü? Tabiki alt kattaki kasada ödeme alındığında üst katlarda masa boş gözükmeli.
S.2. : Eğer bu durum mümkünse tüm pcler için menülerin departmanların vb. şeylerin tek tek oluşturulmasımı gerekir yoksa kasadan oluşturulan sistem yedekleme yapılarak diğer 2 PC aktarılabilirmi?

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: 3 Kat 3 Farklı PC
« Reply #1 on: September 23, 2012, 08:48:27 am »
Selamlar Olympos;

3 farklı katta 3 farklı konseptte çalışan bir işltme için en uygun program SambaPOS'dur.

Bunun için Kasa da bulunan makinaya 1 SambaPOS yüklemen, daha sonra diğer katlara koyacağın tüm bilgisayarları bu SambaPOS'a bağlamanla işe başlayacaksın. Her bir kat için ayrı bir Departman tanımlayacaksın, her bir katta kullanılan Menüler farklı ise farklı menüler tanımlayıp bu departmanlara atayacaksın, Farklı Masa görünümleri tanımlayıp, bunlarıda ilgili Departmana tanımladıktan sonra istediğin gibi çalışacaksın.

Burada ürünleri dikkat edeceğin diğer noktalar ise şunlar; Eğer katlar arası ürünlerin fiyatları farklı ise Fiyat Listesinde yeni bir fiyat tanımlayıp Departmanda o fiyattan satılmasını söyleyeceksin.

Kullanıcılarını da tanımlarken çalışacakları Default departmanı da seçersen herşey fıstık gibi çalışacak ve sen akşam olup işletmeni kapatıp rapor aldığında hem Departman departman hem de tüm işletmenin genel durumunu bir tek rapordan takip edebileceksin.

Olympos

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: September 23, 2012, 09:13:23 am »
Diğer bilgisayarları bağlamak için ne yapmam gerekiyor bunuda açıklarsanız çok yardımcı olursunuz kusura bakmayın bazı teknik bilgilere sahip olmadığımdan yazıyorum.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #3 on: September 23, 2012, 10:27:46 am »
olympos benden sana bır tavsıye mumkunse formun hepsını oku once ben ole yaptım ama hepsını cıddıyım bu konuda sonra yapmaya basla takıldıgın yerlerı sor cunkı bole olmuyor cok zor bence once orneklemeler bak sorunlara sorulara ısleyıse sonrada basla bır yerden gerısını burdan sora sora hıdersın . elde hıc bırsey yok sormaya baslarsan sende yorulursun bende cevap yazanlarda . nacızane fıkrım . bu arada not etmedende edemıyecem ben rasladıgım enkapsamlı en kolay ve en gelısmıs sıtemdır benım restaurant ıkı katlı 3 makıe ıle kulanıyorum bırtande el termınalım var her ne kadar kulanmasamda var sımdıye kadar tık demedı . bırde mujde vereyım yakında v3 u cıkıyor ozaman dunya para ıle satılan programların uzerıne cıkacaktır cunkı  onlardakı mantık her ek modul para demek .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Olympos

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: September 23, 2012, 11:07:12 am »
Marikoglu çok teşekkür ederim en kısa zamanda okuyamacağım aslında haklısın size yormak değil amacım ancak şuan kullanılan sistem çok sorunlu en kısa sürede geçmeyi düşünüyoruz o yüzden size direk sordum. Neyse ben bugün yarın forumu inceleyeyim ve kafama hala bir şeyler takılırsa size soru sorarım inş. gerek kalmaz.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #5 on: September 23, 2012, 11:21:32 am »
Client Server bağlantıları ile ilgili olarak http://www.sambapos.org/docs/doku.php/tr/dbase/client_server_baglantisi_nasil_yapilir adresini okuyabilirsiniz.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #6 on: September 23, 2012, 07:03:29 pm »
olympos kardes yorulmak  tan kastım su sımdı bır sorrsın ıkı sorarsın sonra artık sen srmaktan cekınırsın cunkı serseyı sordugunu fark edersın obur turlu sen yapıyorsun takıldıgın yerı soruyorsun aynı zamanda anlıyarak yapıyorsun . elbette soracan bu form o nedele var sımdılık kolay gelsın sana kardes
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !