Türkçe Bölümler > Genel Tartışma

Teşekkürler

(1/2) > >>

mdcaglar:
Son olarak emreerendotcom daki yazılarda buldum kendimi ve yazma isteği duydum. bütün zorluklara karşı, ücretli yazılımlar ve bedava kuulanıcıların problemleri vs....  yaklaşık 1.5 senedir sambapos kullanıyorum. en son ücretli yazılımların demolarını inceliyordum. digiwaiter ve benzeri birçok program..... yüzlerce dolar maliyetli ama gerçekte çok yetersizdiler. sonra "pos software" diye aratırken sambaposu gördüm. baktım, Türkçe bir site, inanamadım. programı indirdim kurdum; dumur oldum. o ana kadar denediğim en iyi programdı  ve tamamen ücretsizdi. benim için ölmeden cenneti bulmak gibi birşeydi diyebilirim. geç de olsa bu mesajı yazdığım için kendimi şuan iyi hissediyorum. sambapos geliştiricilerine hem kendim hem de ülkem adına teşekkür ediyorum. sizin gibi insanlar olduğu sürece bu ülke biryerlere gelebilir. emre bey'in yazısındaki "herhangibir restoran bir günlük cirosuyla otomasyon sağlayabilir" düşüncesine katılmıyorum. cafe, bar ve restoran işletmeciliği oldukça zor bir iş, bu ancak iyi iş yapan ve sistemini iyi oturtabilmiş işletmeler için geçerli olabilir, zira işletme sürekli olarak ödeme halindedir. sambapos düşük cirolu işletmeler için bir lütuftur, nimettir.
şu an sql server 2012 üzerinden 2. bilgisayar için ağ bağlatısı yapmaya çalışıyorum. terminaller için android yazılımın geliştirilme düşüncesi olduğunu gördüm. sadece bu yazılım için  benim gibi ücret ödemeye hazır ciddi bir potansiyelin olduğunu düşünüyorum.
aynı şekilde, programı uzun süredir sorunsuz bir şekilde kulanıp da ses vermeyen çok sayıda insan olmalı.
tekar ve tekrar teşekkürler..... içten içe sizi kemirse de global olarak kullanılan en stabil yazılımı yaptınız..   samba ekibi!.. siz ve sizin gibileri görebildikçe ülkeme olan inancımı tazeleyebiliyorum. vazgeçmeyin..      mak.yük.müh. s.i.caglar

emre:
Selamlar mdcaglar. Biraz geç de olsa bu güzel yazıyı yazarak SambaPOS projesinin gelişmesine katkıda bulunmuş oldun. Bir kişi daha büyüdük. Aramıza hoş geldin.

Sanırım niye habire "destek destek" dediğime çoğu kişi bir anlam veremiyor. Yaptığımız şeyi biraz futbol oyununa benzetiyorum. Maça seyirci gelmesinin daha iyi futbol oynamaya etkisi var mı? Evet var. Belki çok profesyonel olanlar etkilenmiyorlardır ama konuya sadece maddi açıdan bakmayanlar için var. Sadece ben değil SambaPOS projesinin gelişmesi ve yayılması için çaba gösteren herkesin bu motivasyona ihtiyacı var. Maça kimse gelmezse ya da gelip sadece izlerse o yüksek performans seviyesini yakalamak mümkün olmuyor. Seyircinin destek olması gerek. Elbette beklediğimiz şey tezahürat değil ama işte sizin yaptığınız gibi yaşadığınız deneyimin anlatılması ve arada bir uğranıp bir selam verilmesi çok şeyi değiştirir. Sadece Sambapos projesi için değil yazılım sektörünün tamamı ve SambaPOS gibi geliştirilen diğer projeler açısından da çok şeyi değiştirir. Bu projenin başarısı bu ülkede açık kaynak projelerin ayakta kalabileceğini ve uluslar arası düzeyde kullanıcı kitlesine ulabileceğini gösterir.

Şunu her zaman söylüyorum. 10.000 dolar edecek bir programa 10.000 dolar ödemek gayet normaldir. Getirisini, götürüsünü hesaplar, kullanmak isterseniz kullanırsınız. Yani bizim "bütün programlar bedava olmalı" gibi bir düşüncemiz yok. Keşke buna değecek sistemler geliştirilse de bu paraları ödeseniz. Bizim karşı olduğumuz şey kullanıcıların bilgisizliğini ve alternatifsizliklerini fırsat bilerek kurulan sömürü düzeni. SambaPOS bu nedenle ortaya çıkmış bir alternatif. Size seçme hakkı, bir firmaya bağımlı olmama özgürlüğü veriyor. Bunun değerini sadece "parasal anlamda" ölçemeyiz.

Evet SambaPOS kullanarak başka bir programa vereceğiniz para cebinizde kaldı ama sadece bu kadar değil. 1.5 yıl boyunca kimsenin nazını çekmeden, içiniz rahat ve dertsiz tasasız bir şekilde işinize baktınız. Bu rahatlığa binlerce dolar ödeme yapanlar bile sahip olamıyorlar. SambaPOS bu nedenle restoran işletmecilerinin desteklemesi gereken bir projedir.

marikoglu:
evet hepınıze katılıyorum cevremde kı arkadaslarıma hata formdan arkadaslara uzak masa ustu baglatısı telefon aracılıgı ıle nacızane elımden geldıgı kadaryardım etmeye calısıyorum suan ıcın elımden bu gelıyor bunun dısında bır etkınlık veya katkı gereksınımınde hıc cekınmeden bana bu kadar destegı oldugunu dusundugum ve bınlerce dolar karsılıgında alamadıgım hızmetı aldıgım proje ıcın elımı tasın altına koyarım . herkesınde butcesı dogrultusunda koyacagına ınanıyorum ( yada ınanmak ıstıyorum ) . tekrar edıyorum ellerınıze saglık umarım projeye teknık anlamdada destek veren arkadaslar cıkar ne bılıyım bır androıd yazılımı yazılabılır yada ios tabanlı yada mobıl windows tabanlı yada bırı derkı arkadas ben bır muhasebe yazılımı yapıp bılgılerın kolay entegre calısabılecek bırsey yaparım bunu yapabılır yada fıkır destegınde bulunabılır . destekten tek kasıt para degıldır . reklamda bır destektır . o nedenle herkesten projeye destek vermesını onemle rıca edıyoruz .

Metin90:
Az önce bir arkadaşa SambaPos'u önerecek oldum.  Zaten biliyormuş. Bazı olumsuz düşünceleri, ön yargıları varmış.

--- Quote ---.....
--- End quote ---
Bu yüzden SambaPos kullanamazmış, kendi restoran otomasyonu programını yapmaya karar vermiş.

Acaba bu  adamın ön yargısını nasıl değiştirebiliriz?

NOT: Başkasının düşüncelerini aktarmanın faydasız olduğunu düşünerek sonradan silidim.

marikoglu:
denemesını yada denıyen bır ısletmeye gıderek 15 dakıka ızlemesını onermelısın . yada kgb ıle calısarak yenı yazılım yazmasına ızın vermekte fayda var :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version