Author Topic: Açık Hesap Detayı  (Read 5410 times)

SnnSAG

• Newbie
  • *
Açık Hesap Detayı
« on: June 30, 2012, 05:34:24 am »
İlk öncelikle merhaba. İstanbul Göztepe'de işletmeciyim ve SampaPOS kullanıyorum. Bir sorum olucaktı. Örneğin x isimli şahıs açık hesap yaptı ve en sonunda da hesabı ödeyecek ve hesabı istedi ve hesabı verirken biz sadece xxx Tl. dedik ama ne yedim ne içtim diye soruyor bunu nasıl gösterebilirim ?
Ve bir sorum daha var. Mesela x şahıs adına hesap açtık hesabı yanlışlıkla kapattık bunu iptal etme olasılığımız varmı ?
 Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını temenni ederim.
« Last Edit: June 30, 2012, 05:41:31 am by SnnSAG »

ardakose

• Full Member
Re: Açık Hesap Detayı
« Reply #1 on: June 30, 2012, 07:25:18 am »
kişinin hesabından adisyonlarının numarasına bakarsınız. adisyon numaralarını girip adisyon bul diyerek adisyonlara ulaşırısnız. daha sonra yazdır tuşuna basarsınız çıkar. kaç adisyonu varsa hepsini ayrı ayrı çıkarabilirisiniz. hepsini birleştirip çıkartma gibi bir imkan varmı bilmiyorum.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #2 on: June 30, 2012, 07:34:43 am »
Evet açık hesap olarak kapatılmış adisyonların toplu ödemelerini ayrı ayrı takip etmediğimiz için henüz ödemesi alınmamış adisyonları topluca yazdırmak gibi bir özelliğimiz yok ancak ileriki sürümlerde adisyon seçerek topluca yazdırma gibi bir özellik ekleme planımız var.

SnnSAG

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: June 30, 2012, 08:10:06 am »
Peki ikinci soruya cevap varmı emre bey? Yani x numaralı bir adisyonu iptal etme gibi bi olanağımız varmı ?

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: June 30, 2012, 08:55:43 am »
SambaPOS programında finansal tutarları etkileyen işlemler asla değiştirilemez, iptal edilemez, silinemez, geri alınamaz. Herhangi bir hata yapılması durumunda kasa modülü veya müşteri hesap kartları üzerinden ters işlem yaparak bakiyeler düzeltilebilir. İşlem açıklamasına yapılan hatanın ve düzeltmenin açıklaması yazılır. Böylece yapılan hatalar, düzeltmeler kayda geçirilmiş olur.