Author Topic: SQL SERVER EXPRESS 2012 Kurulumu  (Read 13541 times)

mard22

• Newbie
  • *
SQL SERVER EXPRESS 2012 Kurulumu
« on: January 03, 2013, 03:55:22 am »
    Arkadaşlar Merhaba
marikoglu Arkaşımız Sağolsun Bilgisayarımıza Uzaktan Başlanarak SQL SERVER EXPRESS 2012 Kurulumu Gerçekleştirdi ve Şu Anda Sambapos Programını Sorunsuz Bir Şekilde Çalıştırıyoruz... Kendilerine ve Bütün Sambapos Ekibine Teşekkürlerimi Sunarım...
   Hani Sistemimize Ne olur Ne Olmaz  Virüs Bulaşır Format Atılır V.S. Bir Dahakine Sizi Meşkul Etmemek İçin... Alttaki Linkten Sonraki İşlemleri Nasıl Kendimiz Yapabiliriz ...
    http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/dbase/sql_server_2008_express_edition_nasil_kurulur     Linkini İnceledim

Bilgisayara Sabit IP Veriliyor, Güvenlik Duvarı Devredışı Bırakılıyor, SQL Şifreleri Belirleniyor V.S.
Yani Sizden Ricam Bilgisayarıma Format Attıktan Sonra Tekrardan Sizi Uğraştırmadan Kendim Sistemi Nasıl Bu Hale Getirebilirim...
  Yada Şuanki Mevcut Sistemin       SQL Ayarları-Sambapos Ayarları-ip ayarlarını-terminal pc ayarlarını Vs. Nasıl Yedekleyebilirim...
Şimdiden Teşekkür Ederim...

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
Re: SQL SERVER EXPRESS 2012 Kurulumu
« Reply #1 on: January 03, 2013, 04:16:22 am »
En önemlisi sambapos sql bilgilerinizi belirli aralıklarla yedekleyin. Yedekleme için aşağıdaki dökümanı inceleyin
http://www.sambapos.org/content/sql-yedekleme-islemleri-nasil-yapilir

Sisteminizde çıkabilecek olan sorunlar veya ihtiyaçlar Donanım, işletim sistemi ve Sambapos taraflı çözümler gerektirebilir. Bu açıdan kendinizi bu üç konuda da yetiştirmeniz gerekiyor. anlık müdahaleler için forumda birçok soru ve cevap mevcut bunları inceleyebilirsiniz.

1- Sisteminizde sistem geri yükleme noktaları ouşturun.
2-sisteminizi tamamen POS amacıyla kullanın ve flash usb, dvd cd internet uygulamalarının risklerini gözönünde bulundurun.
3- sorduğunuz soru hızlıca anlatılabilir ve cevaplanabilir değil. Sambapos için sitede yayınlanan döküman video ve forumdan kendinizi yetiştirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar teknik bilginizi de geliştirerek sorunlara müdahale edebilirsiniz.
4-Uzmanlık gerektiren sorunlarınızda sambapos'a destek veren noktaların yardımına başvurabilirsiniz. Sambaposa destek veren firmalar her gün artmaktadır. Bu konuyla ilgili de bir başlık açarak iletişim bilgileri sunabilirsek iyi olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: January 03, 2013, 05:18:41 am »
mard22 sonunu İSA bey getırdı kendısıne ayrıca tesekkur edıyorum .

benım sıze tavsıyem tabı tamamen kısel dusuncemdır . eger tam anlamı ıle profesyonel bır sonuc ıstıyorsanız . profesyonel yardım almanız yonunde sızlerı uyarmak ısterım . hem kısısel ıhtıyaclarınıza cevap verebılecek . cunkı formumuz ve programı yazan arkadaslarımız kısısel ıhtıyaclar eger tum kulanıcıcların yararına olacak bır yenılık ıcermıyorsa konuyu es gecıyorlar o nedenle tavsıyemı yınelemek ısterım profesyonel bır yardım almanız sızler ıcın cok daha uygun olacaktır . herseyı ucretsız ve ust duzeyde olan bır yazılım ıcın cuzı bır ucret karsılıgı tum sorunlarınızın cozumune ulasmak bence daha akıllıcadır . bu ıs ıcınde İSA beye ulasabılırsınız sıze seve seve yardımcı olacak yada en yakın bayıyede yonlendırecektır .
Bu arada konu yanlıs anlasılması program ucretsızdır sadece program uzerıne egıtım ve teknık destek veren bayıler vardır buda sambaposun dısında bır durumdur bu bayıler profesyonel ve sektorde kendını kanıtlamıs kurumlardır tamamen sambapos tan bagımsız calısırlar bunuda eklemeden edememem
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ozerbabaoglu

• Newbie
  • *
  • Bilda Bilişim SambaPos Eğitim ve Destek Noktası
    • Bilda Bilişim
« Reply #3 on: January 03, 2013, 02:57:02 pm »
Sayın marikoglu

Doğru Yönlendirme ve bilgilendirmeleriniz için sizi tebrik ediyorum
Bilda Bilişim
SambaPos Eğitim ve Destek Noktası
222 231 09 01 - 536 598 67 00
iletisim@bilda.com.tr

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #4 on: January 03, 2013, 04:01:05 pm »
ozerbabaoglu rıca edıyorum bende yonlendırdıgım arkadaslarla aynı yerdeyım kendım mısım gıbı yazıyorum yada kendıme yazıyormusum gıbı o nedenle herkese ya baslangıc ıcın profesyonel yardım almalarını onerırım yada formu yalayıp yutmalarını .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

mard22

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: January 03, 2013, 04:48:46 pm »
Teşekkür Ederim...

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: January 14, 2013, 11:25:14 am »
Merhaba,
Ben SQL 2012 kurmaya çalıştım fakat bir kaç kez denememe rağmen kurulumun sonunda bir hata veriyor ve işlem bitince açılan pencerede:
Complete with failures diye bir pencere açılıyor. ve Databasew Engine Services Failed diyor.
bu konuda yardımcı olabilecek varmı.

hata mesajını copy yaptım, ayrıyeten log dosyasını ekliyorum

TITLE: Microsoft SQL Server 2012 Service Pack 1 Setup ------------------------------ The following error has occurred: The service did not respond to the start or control request in a timely fashion. For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?LinkID=20476&ProdName=Microsoft%20SQL%20Server&EvtSrc=setup.rll&EvtID=50000&ProdVer=11.0.3000.0&EvtType=0xB4A84AA1%25400xC24842DB ------------------------------ BUTTONS: OK ------------------------------