Author Topic: Ürün silme hatası  (Read 7864 times)

samett_

• Newbie
  • *
Ürün silme hatası
« on: January 22, 2013, 07:09:45 am »
Programı sıfırdan kurdum. Ayarlamaları yapıyordum, ürüne tıkladım ürün sil dedim "nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı." diye bir hata aldım. Hata penceresini kapattığımda da program kapanıyor.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Ürün silme hatası
« Reply #1 on: January 22, 2013, 07:26:52 am »
emın olmamakla beraber sole bır ornek vereyım mesela bu beyın taba bır katagorının ıcınde ıse ordan cıkarın eger bır extra ozellık tanımlıysa kaldırın eger menunun ıcındeyse kadır ve sonra sılmeye calısın eger baska bırsey ıle ılıskılıyse kesınlıkle program bunu sılmeyecektır . ole bır deneyın
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Ürün silme hatası
« Reply #2 on: January 22, 2013, 07:40:48 am »
Muhemelen TXT veritabanı kullanıyorsunuz.

Programlar bilgileri veritabanına kaydederler. SambaPOS bilgisayarınızda yüklü bir veritabanı bulamadığı için TXT veritabanı moduna geçmiş. Bunu "yüklü veritabanı yok" deyip de programı hiç açmamaktansa en azından programın neye benzediği anlaşılabilsin diye yaptık. TXT modunda bu tür sorunlar olabilir.

Programı düzgün kullanabilmek için en azından Compact SQL kurmanız gerek. Normalde program ilk yüklenirken otomatik olarak Compact SQL kurmaya çalışacaktır. Ya işletim sisteminiz Windows XP-SP2 olduğu için ya da başka bir nedenle kurulum sırasında Compact SQL kurulamamış.

http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/dbase/samba linkinden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
« Last Edit: June 10, 2013, 01:29:10 pm by admin »