Author Topic: Restoran otomasyonu yazdım yardım edebilir misiniz ?  (Read 6974 times)

halilomergurgan

• Newbie
  • *
Restoran otomasyonu yazdım yardım edebilir misiniz ?
« on: May 22, 2013, 02:28:59 pm »
Merhabalar Sambapos ailesi sizden bir ricam olucak lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben 3 ay önce sizin restoran programını örnek alarak bir otomasyon programı yazdım(sizin kodlarınızı kullanmadım ama  ) .Bu programın %95 i bitti fakat adisyon çıkarmamda sorun yaşıyorum yani fiş makinasına nasıl bağlayacağımı malesef bilmiyorum aslında elimde fiş makinası da yok o yüzden bu işin nasıl olacağını bilmiyorum.Ben word de taslak oluşturdum normak yazıcıdan adisyonumu alabiliyorum.Ama fiş makinası olmadığı için nasıl bir işlem olabileceğimi bilmiyorum.Bu fiş makinalarında ki sistem nasıl çalışıyor C# da ki print fonksiyonu mu kullanılıyor yoksa ? Driver varmı veya fişi nasıl tasarlıyoruz restoran için .Ben bu programı bir restorana sattım fakat hala kuramadım bu sıkıntılar yüzünden. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz.Ben azerbaycan da okuyorum ve öğrenciyim.

mikemayers

• Newbie
  • *
Re: Restoran otomasyonu yazdım yardım edebilir misiniz ?
« Reply #1 on: May 23, 2013, 11:40:10 am »
merhaba Halil

yeni bi restaurant otomasyonu yazmak yerine, sambapos ailesine katilip, degerli vaktini sambapos gelisimi icin harcasan daha iyi olmaz miydi sevgili azeri kardesim.

sambapos ucretsiz, islevsel, her turlu gelisime acik. suan dunyanin bircok ulkesinde yuzlerce restaurant'a hizmet veriyor. teknik destek ve gelistirici ekip isinin uzmani. 

halilomergurgan

• Newbie
  • *
Re: Restoran otomasyonu yazdım yardım edebilir misiniz ?
« Reply #2 on: May 23, 2013, 02:09:59 pm »
Öncelikle azeri değilim türk vatandaşıyım :) Bu restoran programını yapmamın amacı öğrenci olduğum üniversite tarafından bana verilen proje bende pazarlayıp öğrenciliğime katkı amaçlı para kazanmak istedim.Şu anda bir restorana sattım fakat dediğim gibi kısıtlı imkanlar olduğu için programımı tam olarak bitiremedim.Sadece fiş tarafı kaldı.Yine de sambapos ailesine her zaman destek olurum.Geliştirilmesi içinde mühendis arkadaşım ile yardım sağlamaya çalışırız. Çünkü sambapos benim için çok önemli bir yere sahip eğer sambapos olmasaydı bende elimde ki projeyi tamamlama imkanım olmazdı.Sambapos benim ne yapmam gereken kısımları gösterdi.O yüzden sambaposu yazanlara çok teşekkür ederim.

Peki bana fiş konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaşım yok mu .Bu konuda sizden yardım istiyorum