Author Topic: Google da"sambapos"aramasında bir pos programı 1.sırada çıkıyordu.Artık çıkmıyor  (Read 10702 times)

bosonmez

• Jr. Member
  • **
 Google da "sambapos" aramasında isminin kullanılmasının istemedikleri bir pos programı 1. sırada çıkıyordu.

Artık çıkmıyor.

Pazardaki bazı firmalar "sambapos" kelimesini kendi google reklamlarına ekledilerse, artık sambapos un kalitesinden ürktüler" diye düşünüyorum.  ;D

NOT: İSTEKLERİNİ ÜZERİNE İSİMLERİNİ ÇIKARDIM.   ;)
« Last Edit: April 18, 2012, 08:18:32 am by bosonmez »

Azad

• Jr. Member
  • **
reklam gerçekten önemli bir sektör araştırmalara göre ürünün pazarlanmasının % 75 bölümü reklamlar üzerinden gerçekleştiği kanıtlanmıştır tabi şahsen sambapos projesinin 1 yılda bu kadar kitleye ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim bu hepimizin projesi mümkün olduğu kadar kullanıcılara her noktada desteğimiz ve kullanıcıların memnuniyeti kullanıcıların sambapos projesine destekleri daha da büyümesinde büyük önem taşıyacağına inanıyorum.

Metin90

• Newbie
  • *
Merhaba bosonmez,

Ben az önce Googleda Sambapos'u arayınca 1. sırada Sambapos çıktı.

Acaba Google kişiselleştirilmiş aramayı açık bırakmış olmayasınız?
Diğer sayfaları  çok aramışsanız o yüzden ilk sırada onları göstermiş olabilir. Bu da yanıltıcı olur.

Kastettiğiniz sadece reklam ise, belki de reklamın saati değildir bu saatte yayınlanmıyor olabilir.
« Last Edit: April 17, 2012, 03:57:41 pm by Metin90 »

ardakose

• Full Member
bahsettiğiniz firmanın adsense de reklamları var adsense çok farklı bir şekilde kitlelere ulaşıyor o yüzden herkese gözükmeyebilir.

Google reklamını geçtim nerden buldularsa adresimi bulup posta göndermişler bir yazılım şirketi sadece meraktan aradım sordum fiyatını 1750 lira sadece yazılım fiyatı dediler. hiç bir cihaz yok. Sambaposla tanışmadan bu programı alanlara acıyorum doğrusu=)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Reklamı ben de göremedim ancak POS kelimesine geniş eşlemeli reklam verdilerse SambaPOS aramasında reklam gözüküyor olabilir. Bu daha çok Google'ın uyanıklığı aslında. Adwords müthiş bir imkan ancak bazen kantarın topuzunu kaçırdığı da oluyor. Kullanıyoruz biz de zaman zaman.

Aslında diğer firmaların ne yaptıkları pek ilgimizi çekmiyor çünkü önceden de bahsettiğim gibi herşeyimiz çok farklı. Belki bir gün açık kaynak ürünler geliştirmeye başlarlarsa o zaman konu bizim açımızdan çok daha enteresan olabilir :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
bu arada bende google chorem kulanıyorum arama cubuguna sambapos ;) yazınca bırıncı sırada Hehehehe
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

bosonmez

• Jr. Member
  • **
 Bahsi geçen firma reklamlarından (adwords)sambaposu çıkarmış. Artık yok. Çok uzun zamandır vardı. Hiçkimsenin dikkatini çekmemiş. Ben programın eski kullanıcısı olduğum için dikkatimi çekti.

Firma sahibi de bana bir mail atmış. İnternete göz atarken sambapos forumunda benim açtığım konuyu görmüş. :)

Sambapos kelimesinin google reklamlarında çıkardığı için kendisine sambapos ailesi olarak teşekkür ettim.

Her nekadar kendisi "sambapos"  kelimesini reklamlar da kullanmadığını mail inde yazmış olsa da!  ;D , ben çıkardığı için teşekkür ettim.

Kendisine de buradan tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

« Last Edit: April 18, 2012, 08:57:53 am by bosonmez »

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
bosonmez, SambaPOS projesini duyduğun güvenden ve bizi savunmalarından dolayı ben de sana teşekkür ederim.   ;)

ardakose

• Full Member
ben sambaposun 1. yılını henüz doldurduğunu yeni öğrendim. 1 yılda alınan yol müthiş bence tebrikler.

Metin90

• Newbie
  • *
Aslında Sambapos ile ilgili bir kelime listesi  yapsak, forumdaki arkadaşlar olarak  bu kelimeleri  bizzat arayıp sonuçları tıklasak çok yararlı olacak. Otomatik değil de manuel  olunca google buna bayılıyor.

Mesela POS olarak aramayan çok işletme sahibi vardır, bunlara uygun başka ifadeler seçilebilir.
« Last Edit: April 18, 2012, 11:31:55 am by Metin90 »

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant

evet bole bırsey yapılabılınır bencesde

Aslında Sambapos ile ilgili bir kelime listesi  yapsak, forumdaki arkadaşlar olarak  bu kelimeleri  bizzat arayıp sonuçları tıklasak çok yararlı olacak. Otomatik değil de manuel  olunca google buna bayılıyor.

Mesela POS olarak aramayan çok işletme sahibi vardır, bunlara uygun başka ifadeler seçilebilir.
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Metin90

• Newbie
  • *
 :) Başkasının kelimelerine bakalım. Onlar ne kullanıyorsa aynı kelimelerden  SambaPOS kelimesinin  geçtiği sayfalarda kullanılım. Sonra bunları arayalım. Bulalım. Değişik lokasyonlardan tıklanacak bir anda SambaPOS kıral olacaktır.  1 ay civarında süre yeterlidir.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
ben sambaposun 1. yılını henüz doldurduğunu yeni öğrendim. 1 yılda alınan yol müthiş bence tebrikler.

Araya giren internet projeleri olmasa daha neler yapadık da işte projemizi finansal olarak da ayakta tutabilmek için ilk başlarda zaman zaman ara vermek zorunda kaldık. Bizi destekleyen tüm kullanıcılarımızın desteği ile bu günleri gördük maşallah.
Planımız, projemiz çok. Kimbilir seneye bu zamanlar neler konuşuyor olacağız...

:) Başkasının kelimelerine bakalım. Onlar ne kullanıyorsa aynı kelimelerden  SambaPOS kelimesinin  geçtiği sayfalarda kullanılım. Sonra bunları arayalım. Bulalım. Değişik lokasyonlardan tıklanacak bir anda SambaPOS kıral olacaktır.  1 ay civarında süre yeterlidir.

Ya bu Google işine hiç akıl sır ermiyor. Ben zaman zaman birşeyler deniyorum ama iyi sonuçlar alabilmek için vakit ayırmak üzerine düşmek gerek tabii. Herşeye yetişmek gerçekten zor.

NOT: İSTEKLERİNİ ÜZERİNE İSİMLERİNİ ÇIKARDIM.   ;)

Hocam biz kimseyi kötülemeyiz, kimseye iftira etmeyiz. Her bir kullanıcımızın tek tek haklarına ve isteklerine sonsuz saygı duyduğumuz gibi sektörümüzde çalışan diğer firmaların da haklarına ve isteklerine saygı duyarız. Sizlerin en az ben, Mehmet, Azad veya İsa kadar projemizi kendinize ait olarak gördüğünüzden eminim. O nedenle doğru olduğunu düşündüğünüz ne varsa arkasında dururuz, destekleriz. Ancak hatalarımızı ve eksikliklerimizi hiç çekinmeden bas bas bağırarak kabul ettiğimiz gibi başarılarımızı da bas bas bağırarak ilan etmek isteriz. Eğer sizden bizzat rica edildiyse bu noktada gösterdiğiniz hassasiyete saygı duymak dışında bir seçeneğimiz yok ve doğru olan da bu. Umarım tüm firmalar ve bayileri bize karşı aynı hassasiyeti gösterirler...
« Last Edit: April 18, 2012, 04:47:31 pm by emre »

ardakose

• Full Member
geçmişte internet siteleriyle ilgilendim. aramalarda üstte çıkmak için backlink kasmak gerekli. çeşitli sitelerden backlink almak gerekli. buda biraz masraf etmeyi gerektiriyor. sambaposun üstte çıkmasını istediğimiz kelimeler neler? şuan aktif bir sitem var ordan backlink verebilirim.

bosonmez

• Jr. Member
  • **
      Emre Bey güzel bir noktaya değinmiş. Bir kullanıcı olarak; sambapos projesini kendime aitmiş gibi görüyor, güveniyorum. İnanıyorum ki sambapos kısa bir süre içerisinde sektöründe pazar birincisi olacaktır.

Sambapos un biraz daha reklama ve pazarlamaya ihtiyacı olduğunuda düşünüyorum. Bunun için de biz kullanıcılara da görev düştüğünü düşünüyorum.

Bazı düşüncelerimi de zaman içerisinde proje ekibiyle paylaşacağım. Geçen 2 günde anladım ki sambapos projesini yazılım sektöründen pekçok kişi yakından takip ediyor.

Sambapos'u restaurant, cafe-bar, fast food ve özellikle franchise türü bayilikler veren gıda firmalarına ve işletmecilerine de daha fazla tanıtmak gerektiğini düşünüyorum.

Not: Sambapos.com anasayfasına sambaposu kullanan işletmelerin sayısını eklemeyi ve devamlı güncellemeyi düşünüyor musunuz?  Facebook kadar web sayfası da önemli bence.