Author Topic: El Terminali Kullanımına Uygun Tabletler  (Read 9710 times)

plus

• Newbie
  • *
El Terminali Kullanımına Uygun Tabletler
« on: September 24, 2012, 08:22:01 am »
Merhabalar,

El terminali olarak tablet bilgisayarlardan kullanmak istiyorum ancak teknik bilgim olmadığından hangi ürünlerin sisteme uyumlu olduğu hakkında bir bilgim yok. http://www.hepsiburada.com/liste/Thematic.aspx?tid=8&sc=8  buradaki ürünlerin hangisi sisteme uyumlu ve sistemi kaldırabilir ?

ardakose

• Full Member
Re: El Terminali Kullanımına Uygun Tabletler
« Reply #1 on: September 24, 2012, 08:32:56 am »
android olması ve wifi özelliğinin olması yeterlidir sanırım kullanabilmeniz için. Ha sambaposu tablete kurcaksanız tablet değil windows işletim sistemi olan tablet bilgisayar almanız gerekli. başka bir birgisayara sambaposu kurup tabletle bu bilgisayara bağlanıcaksanız hemen hemen her tablet olur. Akıllı telefonlar bile olur. iphone galaxy3s alıp hem pos cihazı hemde telefon olarak kullanabilirsiniz. tabi bunları garsonlara vermek istemezseniz 300 400 liraya tabletler war dahada uygun olur bence

MUSTAFADERİN

• Newbie
  • *
    • SAFA BİLİŞİM
« Reply #2 on: September 26, 2012, 12:01:34 am »
MARKA VEYA MODEL BELİRTEBİLİR MİSİNİZ ? BİRDE SAMBA POSU KULLANMAK İÇİN RDP KULLANABİLECEGİM BİR TABLET MARKASI VAR MI? TEŞEKKUR EDERİM İYİ FORUMLAR
Sambapos restorant programı destek merkezi

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: September 26, 2012, 05:26:27 am »
SambaPOS bu tip el terminali tablet uygulamalarında SambaPOS'un yüklü olduğu Windows bilgisayarına Uzak Masa Üstü bağlantısı kurarak çalıştırılır.

Bu sebeple kullanacağınız cihazın marka, model, işletim sistemi gibi bilgilerinin hiç bir önemi kalmaz, önemli olan o işletim sistemş için doğru düzgün çalışan bir Uzak Masa Üstü (RDP) programının olmasıdır.

Andoid, IOS ve Windows CE, Windows Mobile gibi işletim sistemlerinde bu tipte başarılı çok sayıda program var.

Burada cihaz seçiminde 2 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunların biri PİL ömrü, diğeri ise ekran kalştesidiir. Bir çok android'li tablet gördük, ilk 1 ay gayet güzel çalışan ama sonrasında ekrana dokunmak yerine çivi çakma kuvveti uygulamadan ekranının hiç bir şeyi algılamadı, bu sebeple benim sizin gönderdiğiniz linkten seçeceğim cihazlar yanlızca Apple, Samsung, Motorola gibi kendi kanıtlamış cihazlar olurdu.

Mesela, temiz ikinci el bir IPAD 1,IPAD 2 veya yine temiz bir ikinci el Samsung Galaxy Tab 10.1 cihazlarını buradan alabileceğiniz nerdeyse tüm ne olduğu belli olmayan cihazlara tercih ederim.

bu konu ile ilgili forumda daha önceden açılmış topicleri okuyarak konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.
http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,404.msg2184.html#msg2184
http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,329.msg1800.html#msg1800

plus

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: October 01, 2012, 04:25:51 am »
Konu içerisinde belirttiğim linkteki oblio marka üründen aldım ancak ürün Mehmet Bey'in mesajında belirttiği gibi uzun vadede kullanılamayacak basit cihazlardan... Bu tür cihazlardan almak isteyenler Mehmet Bey'in önerilerini dikkate alıp bilinen markaların modellerini tercih etmeliler.

Saygılar.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #5 on: October 01, 2012, 04:31:20 am »
Bir süre kullandıktan sonra kullanım hakkındaki fikirlerini de burada bizimle paylaşabilir misin?